+48 (52) 320 50 81

Duży trójpak w parlamencie jeszcze w tym roku

- Jest szansa, że w tym roku ustawa o OZE i być może Prawo energetyczne i Prawo gazowe znajdą się w parlamencie, a duży trójpak zostanie uchwalony na początku przyszłego roku  - powiedział Andrzej Czerwiński, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki.


W wywiadzie dla wnp.pl poseł PO zaznaczył, że w celu pełnego implementowania ustaw energetycznych z dużego trójpaku konieczna będzie jeszcze notyfikacja Komisji Europejskiej, co może sprawić, że nowe prawo dla energetyki zacznie obowiązywać od połowy przyszłego roku.

- Trwają intensywne prace, aby dopracować szczegóły i aby duży trójpak ujrzał wkrótce światło dzienne - zadeklarował w wywiadzie dla wnp.pl przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, dodając, iż pewne jest, że przyjęcie małego trójpaku nie spowoduje odłożenia prac nad projektami ustaw energetycznych z dużego trójpaku.

Ponadto, Andrzej Czerwiński zapowiedział, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie powołana sejmowa nadzwyczajna podkomisja ds. energetyki, która zajmie się pracami nad dużym trójpakiem.

źródło: gramwzielone.pl