+48 (52) 320 50 81

Rekuperacja

Higiena 

Dzięki zbilansowanej wentylacji wnętrza osiąga się zdecydowaną poprawę jakości życia. Urządzenia rekuperacyjne z opcjonalnym filtrem przeciwpyłkowym zapobiegają wnikaniu kurzu, substancji szkodliwych, pyłków i insektów do pomieszczenia. System dystrybucji powietrza dostarcza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń, odprowadzając równocześnie zużyte, wilgotne i zanieczyszczone powietrze wraz z przykrymi zapachami. 

Oszczędność energii 

Wietrzenie pomieszczeń nie jest najlepszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza, zwłaszcza, że generuje olbrzymie straty energii co naraża nas na dodatkowe koszty, a przy tym nie jest efektywne. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperatorów, które poza znakomitą sprawnością oraz pełną wydajnością jeśli chodzi o wymianę powietrza, pozwalają również na odzysk do 95% ciepła z powietrza usuwanego z budynku i co za tym idzie na konkretne oszczędności.

                  

Zdrowie 

Świeże powietrze poprawia samopoczucie i umożliwia zdrowy tryb życia.
Słaba jakość powietrza może prowadzić do astmy oraz pojawienia się objawów alergicznych ze względu na zwiększenie stężenia alergenów takich jak: roztocza, lotne związki organiczne, pyłki i pleśń.
 
System dystrybucji powietrza dostarcza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń, odprowadzając równocześnie zużyte, wilgotne i zanieczyszczone powietrze wraz z nieprzyjemnymi zapachami.
 
Zastosowanie opcjonalnych filtrów, które wychwytują cząsteczki kurzu i pyłki, powoduje, iż nawet alergicy mogą swobodnie oddychać.
 
W ofercie Zehnder znajduje się także zaawansowany entalpiczny wymiennik, którego zastosowanie w wybranych systemach odzysku ciepła, umożliwia odzysk pary wodnej, która może być następnie wykorzystywana do regulowania wilgotności strumienia powietrza nawiewanego do mieszkania.
 
Nowoczesna rekupercaja to zdrowy klimat:
- optymalne zaopatrzenie w tlen i świeże powietrze bez przeciągów
- zawartość dwutlenku węgla poniżej maksymalnej wartości
- zminiejszenie reakcji alergicznych i zaburzeń oddychania, zapobiegając przedostawaniu się z zewnątrz zanieczyszczeń, dzięki najlepszym, niezwykle wydajnym filtrom i ekstrakcji zanieczyszczeń wewnętrznych
- zapobieganie powstawaniu pleśni

Komfort 

W pomieszczeniach spędzamy więcej niż 70% czasu, dlatego tak ważne jest, by były nieprzerwanie zaopatrywane w czyste i świeże powietrze. Niemniej istotne jest jednoczesne pozbywanie się wilgotnego powietrza a także wszelkich nieprzyjemnych zapachów np. z domowej kuchni czy toalety. W przypadku kontrolowanej wentylacji pomieszczeń nie mamy do czynienia z żadnymi obciążeniami takimi jak zewnętrzny hałas, ponieważ dla uzyskania efektywnej wymiany powietrza nie jest konieczne otwieranie okien. Wyjątkowo łatwa obsługa całego systemu pozwala indywidualnie dopasowywać i regulować ilość napływającego powietrza, poziom temperatury oraz trybu pracy poszczególnych funkcji urządzeń. Dzięki działaniu całego systemu wentylacji uzyskujemy optymalną jakość powietrza, a co za tym idzie pełny komfort i dobre samopoczucie.

Wartość dodana inwestycji

Nowoczesna rekuperacja to inwestycja, która się opłaca. Kontrolowane ograniczenie wilgotności powietrza pozwala bowiem uniknąć tworzenia się grzybów pleśniowych. W ten sposób rekuperacja przyczynia się istotnie do utrzymania i wzrostu wartości nieruchomości. Dzięki zrównoważonemu, nowoczesnemu systemowi powietrza doprowadzanego i odprowadzanego z odzyskiem ciepła nieruchomość już obecnie odpowiada standardom przyszłości.

 

Zachęcamy do nawiązania kontaktu w celu prezentacji naszej oferty

GREEN SYNERGY Sp. z .o.o
ul. Szajnochy 3
85-738 Bydgoszcz
Polska

Tel. +48 (52) 320 50 81
biuro@green-synergy.pl